ново
Dr. Theiss Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

Dr. Theiss Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

225.00ден.

450115

нов

Д-р Тајс Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

1 ставка

има на залиха

за споредба

Додатоци на исхрана

Децата и адолесцентите не размислуваат дали храната која секојдневно ја внесуваат е здрава и богата со витамини. Важно им е само да е вкусна и модерна како на пример “брза храна”. Последиците од ваква неизбалансирана исхрана доаѓаат брзо. Затоа родителите можат навреме да превземат мерки внесувајќи во менито на своите деца храна богата со витамини, минерали и балансни материи.
Доколку имате потреба за избалансирана комбинација на витамини во случај на состојби на зголемена нутритивна потреба кај мали деца, училишни деца или кај возрасни (за време на периоди на закрепнување, периоди на интензивен раст или периоди на потреба од подобрување на апетитот), можете да употребите од препаратите од Мултивитамол линијата на Dr. Theiss.
Д-р Тајс Мултивитамол препаратите содржат внимателно одбрана комбинација на витамини, прилагодена на возраста за која се наменети.

Д-р Тајс Мултивитамол сируп 200 ml

– избалансирана комбинација на 10 витамини и железо,
– за состојби на зголемена нутритивна потреба кај деца од 1 година,
– пријатен вкус на праска,
– витамините A, Б6, Д и Ц придонесуваат за нoрмална функција на имуниот систем
– витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата
-железото придонесува за нормално создавање на црвените крвни клетки и хемоглобинот и за нормален транспорт на кислородот во телото.
Состав:
железо II лактат, ретинил палмитат, тиамин хидрохлорид, рибофлавин 5′ фосфат натриум, пиридоксин хидрохлорид, аскорбинска киселина, токоферол ацетат, холекалциферол, никотинамид, пантотенска киселина и цијанокобаламин;
други сосотојки: вода, шеќер; емулгатор: полисорбат 20, пропиленгликол; регулатор на киселост: лимонска киселина; конзерванс: калиум сорбат; арома на праска.
Начин на употреба:
– деца од 1-3 години: три пати на ден по 1/2 кафена лажичка,
– деца од 4-14 години: два пати на ден по 1 кафена лажичка,
– деца >14 и возрасни: два пати на ден по 1 супена лажица,
(една кафена лажичка одговара на 5ml, а една супена лажица на 15 ml сируп).

нема прегледи од клиенти во моментот

напиши преглед

Dr. Theiss Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

Dr. Theiss Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

Д-р Тајс Мултивитамол сируп 1+ 200 ml

поврзани производи